Praha 1.3.2006 (sportovni.net) - Zítra začíná v Deštném v Orlických horách třídenní závod Mistrovství ČR a zároveň finále Českého poháru ve skibobech s celkovým vyhodnocením. Závody obsahují tři disciplíny – slalom, obří slalom a Super G. Vyhodnocovat se bude soutěž mužů, žen a juniorů. Naději na vítězství má podle slov reprezentačního trenéra Mgr. Pavla Hlaváče David Krejčí, jehož největším soupeřem bude pravděpodobně Standa Ježek. Soutěž žen by měla bezpečně vyhrát Alena Housová. V soutěži juniorů Pavel Čiháček a juniorek by to měla být Klára Hofmanová. Všichni tito závodníci mají podle slov reprezentačního trenéra již takové náskoky, že by se žádné překvapení konat nemělo.

Další akcí, která čeká naše reprezentanty ve skibobech, bude Světový pohár v německém Nesselwangu 10. – 12. 3. 2006 a pak finále SP, které se pojede 17.-19.3. 2006 v rakouském Westendorfu.

Jak tam vidí naděje našich závodníků jejich trenér, pan Mgr. Hlaváč?

"Na tyto závody se vydá celá naše jedenáctičlenná reprezentace a jejich naděje rozhodně nejsou malé. V mužích dávám velkou šanci Davidovi Krejčímu a v ženách samozřejmě Aleně Housové."

A jak je to vůbec se skiboby u nás a v čem vidí pan Mgr. Hlaváč přednosti skibobu?

"Skibob u nás teprve přijde na řadu, protože ho lidé začínají pomalinku objevovat. V zimních sportech se hledají alternativy jako je třeba prkno, ke kterému byla dlouho nedůvěra a dnes je hodně rozšířené. Lidé prostě hledají zvláštnosti a skibob má jednu obrovskou přednost. Není náročný na kolena, což spousta lidí a hlavně sportovci, kteří lyžovali nebo hrají fotbal a k tomu chtějí lyžovat a mají potíže s koleními klouby rádi využijí, protože si na skibobu kolena šetří a o žádný adrenalin přitom nepřijdou. Nejsou se skibobem na kopci za outsidera, můžou si jízdu plně vychutnat. V cizině je to hodně rozšířené, dokonce u lidí důchodového věku. Sjedou si jakoukoli sjezdovku, tu si zastaví, pokouknou po okolí, posedí a zase jedou dál. Je to i tím, že v cizině existují alternativní skiboby, které jsou lehké, skladatelné, nejsou závodního typu."

A jak je to s bezpečností tohoto sportu?

"Nemyslím si, že je to bezpečnější než třeba lyžování, protože když se vám dostane 20 kilo železa do vzduchu, tak je zle. Což by se u turistiky ale zas až tak stát nemělo. "

Děkujeme panu Mgr. Hlaváčovi, českému reprezentačnímu trenérovi za ochotně poskytnuté informace a o výsledcích nadcházejících akcí Vás budeme informovat.