Dobruška – Světový pohár v jízdě na skibobech vyvrcholil finálovým podnikem v rakouském Aigenu.

Celkovými vítězi pohárového seriálu se stala česká reprezentantka Stanislava Preclíková a Rakušan Gerfried Seeber.

Stanislava Preclíková ze Skibob klubu Dobruška se stala celkovou vítězkou Světového poháru v jízdě na skibobech.Autor: Foto: Luboš LorincZávodnice Skibob klubu Dobruška po loňském druhém místě vystřídala na trůně reprezentační kolegyni Kláru Hofmanovou z Jablonce nad Jizerou, která letos laborovala s nemocemi a do bojů na bílých svazích nemohla zasáhnout. Stanislava Preclíková jako jediná překonala hranici sta získaných bodů a ani jednou nechyběla na stupních vítězů. Stálost formy dokazuje fakt, že z osmi závodů tři vyhrála a pětkrát skončila druhá. Při závěrečném obřím slalomu v Aigenu zvítězila před svou největší soupeřkou Hartlovou z Rakouska a mohla slavit premiérový zisk cenné trofeje. V paralelním slalomu, který se však nezapočítával do celkového pohárového hodnocení, skončila třetí.

Mezi muži triumfoval, trochu překvapivě, rakouský veterán Gerfried Seeber. Druhý skončil jeho reprezentační kolega Martin Gutjahr a třetí Aleš Housa. Závodník z TJ Sokol Jablonec Jizerou ve finálovém obřím slalomu dojel čtvrtý a v superkombinaci (Super-G v Nassfeldu a slalom v Aigenu) skončil třetí, o jednu příčku před svým oddílovým kolegou Pavlem Hlaváčem, který v paralelním slalomu vybojoval třetí místo. Housa tak navázal na minulý rok, kdy v celkovém pořadí SP obsadil druhou příčku.